Wizualizacja krajobrazu

  • -

Wizualizacja krajobrazu

Tags : 

Jednym z wielu etapów pracy architekta krajobrazu jest wizualizacja krajobrazu, czyli graficzne odwzorowanie projektowanego terenu. Co więcej, czytelna i estetyczna wizualizacja krajobrazu to konieczny element dobrego projektu ogrodu przydomowego czy większego założenia parkowego.

Wizualizacja krajobrazuWśród wizualnych elementów projektu, które wpływają na jego czytelność i zrozumienie koncepcji przez Inwestora wymienić należy rzuty, przekroje oraz widoki perspektywiczne. Czasami wykonuje się także makiety lub modele przestrzenne. Współczesny architekt krajobrazu powinien nie tylko sprawnie posługiwac się ołówkiem, kredką czy akwarelą, ale także musi być biegły w obsłudze nowoczesnych narzędzi graficznych do modelowania 3D. Wśród nich wymienić należy tak potężne narzędzia jak Autodesk AutoCAD®, Autodesk ArchiCAD®, Autodesk 3DsMax®oraz nieco mniej skomplikowany SketchUp®.

Proces modelowania niekiedy trwa setki godzin, ale praca jest tego warta. Ostatecznie nierzadko to właśnie wizualizacja krajobrazu decyduje o przyznaniu zlecenia takiej lub innej firmie projektowej.

Dobry model powinien spełniac kilka warunków. Po pierwsze, powinien być czytelny, gdyż ma być ułatwieniem w zrozumieniu projektu. Po drugie musi być estetyczny- niezależnie od techniki wykonania, estetecznie wykonana wizualizacja krajobrazu jednoznacznie świadcza o jej autorze. Kiedy mamy do czynienia z elegancko skomponowanym projektem, uporządkowanym w logiczny i jasny sposób, możemy domniemywac, że tak właśnie będzie wyglądał także proces realizacji i wykonania ogrodu czy zieleni publicznej. Otrzymując natomiast gryzmoł na serwetce, zachować powinniśmy czujność. Parafrazując znane powiedzenie: kto jasno rysuje ten jasno myśli.

Uczulamy Państwa, aby nigdy nie decydować się na zakup projektu, którego wykonanie budzi jakiekolwiek wątpliwości. Wiele wizualicji, wykonanych w różnych widokach i perspektywach to swego rodzaju gwarancja, że końcowy efekt jakim ma być piekna, funkcjonalna i komfortowa przestrzeń zielona, będzie spełniał Państwa oczekiwania.

 


Już dziś zapytaj o nasze usługi